Ustawienia Hellingera systemowe w biznesie 

TWOJA FIRMA, TWOI PRACOWNICY, TWOI KONTRAHENCI, TWOI WSPÓLNICY   I  PARTNERZY BIZNESOWI

Każda firma, organizacja, JEJ OTOCZENIE ( KONTRAHENCI, STAKE HOLDERS, WSPÓLNICY, KOOPERANCI)  to pewien system. Tak jak system rodzinny.

 A ustawienia systemowe to doskonałe, nowatorskie i rewolucyjne narzędzie wspomagania firm, organizacji, biznesu. Ustawienie Systemowe w firmie  pozwala na ekspresowy wgląd w procesy, sytuacje, schematy, które  mimo analiz  logicznych , nie dawały długotrwałych  rozwiązań.  Mimo, że ustawienia systemowe/ konstelacje rodzinne, powstały jako metoda do pracy w rozwiązywaniu osobistych spraw, doskonale sprawdza się też w biznesie. 

 Jak na dłoni widać mechanizmy i przyczyny trudności, takich jak – spadki motywacji, konflikty w firmie, wydłużone cykle zadłużania klientów,  konflikty pomiędzy działami, dynamikę i energię poszczególnych zespołów, relacje: szef – podwładni. 

Dzięki ustawieniom systemowym szefowie i managerowie firm uzyskują bezcenne informacje o procesach, których być może jeszcze nie widać, ale których skutki ujawnią się w najbliższej przyszłości.

 A to pozwala na wcześniejsze reakcje. Są to informacje o źródłach zagrożeń, ale i możliwych kierunkach rozwoju. Ustawienia systemowe pomogą w ocenie pracowników, sensowności i zasadności stanowisk i funkcji. ustawieniami systemowymi można wesprzeć procesy decyzyjne, negocjacje, przyjrzeć się i uzdrowić ” chore relacje- nadużywanie firmy, nadmiarowe zabieganie o klientów, nakłady i inwestycje w klientów  niewspółmierne do  wyników. 

Czy zdarzało Ci się, że mimo logicznych analiz  i logicznych decyzji, sprawy szły zupełnie swoim torem?

Że wymykały się spod kontroli, mimo zabezpieczenia wszelkich opcji?

Powtarzały się te same niechciane sytuacje? 

Przekonaj się, że ta wiedza jest. Jest dostępna, praktyczna, pożyteczna, natychmiastowa. 

I niech nie zwiedzie Cię prostata tej techniki, ani jej tajemnicza magia… 

Po prostu sprawdź. 

przyjrzyj się swojej firmie, CZY : 

 • Jest w jakimś zastoju, albo ” kręci się w kółko”?
 • Firma nie rośnie, mimo planów, inwestycji, podejmowanych zmian. 
 • Pieniądze nie płyną, albo wyciekają na nagłe i niespodziewane wydatki.
 •  Istnieje duża rotacja pracowników, zwalniają się, nie angażują się w cele firmy, tak jak Twoim zdaniem powinni?
 • Klienci odchodzą, nie płacą, trudno się ich zdobywa.
 • Inwestycje rozpadają się.
 • Nie możesz dograć się ze wspólnikiem. Ciągle coś  nie pasuje we współpracy. Zgrzyta. Miewasz nawet poczucie, ze lepiej by było bez niego, a z drugiej strony  wiesz, że spółka jest potrzebna. 
 •  Są kradzieże i oszustwa w firmie. 
 • Mają miejsce gry i rozgrywki, spychotechnika,zamiast realnych  i efektywnych działań. 
 • Twoje, właściciela zmęczenie, wyczerpanie, ” manie dosyć” i  gonienie resztką sił – bo wszak  Ty odpowiadasz za wszystko osobiście. 

 Napisz do mnie lub zadzwoń, aby porozmawiać, jak połączenie doświadczenia biznesowego ( 21 lat) , i ustawień może Ci realnie pomów rozwiązać problemy, z którymi borykasz się od lat w tym samym  ” kołowrotku.” To praca nastawiona na szybką, konkretną interwencję.  kontakt@joannagrabska.pl, tel. 600 315 620

 FIRMA JAKO SYSTEM 

 w firmie 

Są starsi, młodsi, założyciele, wykluczeni, kozły ofiarne, ratownicy, zbawiciele, podżegacze, pijawki, matki polki, po świętnicy, biorcy, samozwańczy królowie 😊, „prawdy i przekonania”, które dominują w organizacji, pomimo oficjalnych deklaracji wartości.  Drugie dno, tajemnice, niedopowiedzenia, zdrady, polityczki, koterie, ukryte schematy I dynamiki zachowań.

  Owe dynamiki przyczyniają się bądź do wydajnej pracy firmy i jej efektywnego zakotwiczenia na rynku, bądź powodują wewnętrzne konflikty, brak zaangażowania w pracę, niezdolność do klarownej komunikacji, niechęć klientów i w konsekwencji porażkę przedsięwzięcia.

I wiele dobrego, realne wartości, szczera motywacja, prawdziwe zaangażowanie.

Pytanie- co przeważa U Ciebie?

naprawdę, A nie na raportach, życzeniach, obrazkach i deklaracjach. 

Każdy pracownik wnosi swoją historię, swoje wzorce energetyczne, to dobre i to trudne O SOBIE. I zawsze na głębokim poziomie to wszystko do siebie pasuje.

Pasuje w sposób  uwikłany. Nieefektywnie, często sabotując działania, plany, cele firmy.

W każdej organizacji działają „ukryte dynamiki”, które wydaje się sabotują wysiłki, powodują, że w organizacji powtarzają się te same niekorzystne schematy w wewnętrznych relacjach, w relacjach z klientami, te same  niekorzystne sytuacje rynkowe.

Często kluczem do rozwiązania problemu jest osoba głównego szefa, Właściciela, założyciela firmy.

Ustawienia pokazują „ukryty porządek, ukrytą dynamikę”, które stoją za tymi sytuacjami. Pozwalają szybko przyjrzeć się, dostrzec owe ukryte schematy i dynamiki, poza logicznymi analizami. I wspierają logiczne analizy. 

Wynik takiego ustawienia ułatwia wprowadzanie zmian, obranie właściwego kierunku, wspiera procesy decyzyjne, prace zespołową.

Doskonale wspiera i zapoczątkowuje proces zmiany, planowania projektów, relacji z klientami, planowania ścieżek rozwoju pracowników, szkoleń kompetencyjnych.

 

  Jak przebiega ustawieniE- Spotkanie indywidualne

   W czasie spotkania indywidualnego pracuję z wybranym tematem/ tematami. Pracujemy na figurkach, krzesłach lub innych rekwizytach, które można umieścić w przestrzeni. Ustawienie takie porusza energię, daje wgląd w sedno sprawy i pomaga w naprowadzeniu na właściwe działania.

  Spotkania grupowe/ warsztaty/ ustawienia w organizacji.

  To ciekawy sposób na rozwiązanie sprawy, kiedy zaangażowani w proces są wszyscy zainteresowani.To odważna metoda, odkrywająca i docierająca do zakrytej prawdy.Grupa ustawia się intuicyjnie i zawsze, ale to zawsze odzwierciedla ukryte schematy w firmie.

  Dodatkowe korzyści z warsztatów w firmie:

  • Poszerzenie świadomości (rozwój osobisty) pracowników.
  • Odkryjesz i rozpoznasz prawdę, której nie widać.
  • Odzyskanie wzajemnego zaufania, oczyszczenie atmosfery.
  • Rozwiązanie konfliktów w organizacji.
  • Porządkowanie relacji, przepływu informacji w firmie.
  • Lepsze podejmowanie decyzji.

  Skontaktuj się na priv kontakt@joannagrabska.pl, jeżeli chcesz poznać szczegóły i referencje od klientów biznesowych, którzy skorzystali z tej formy pracy ze sobą i swojej  organizacji. 

  Dzięki mojemu 21 letniemu doświadczeniu biznesowemu ( szkolenia i konsulting) , efektywnie łączę ustawienia systemowe, głęboką pracę duchową i konkretne rozwiązania biznesowe. 

   

  Szkolenia Biznesowe  Z Sercem 

  Głęboko, konkretnie, praktycznie, z sercem.

  Dlaczego ważny jest w pracy szkoleniowej duchowy pierwiastek przekuty na konkretne wzorce zachowań – uczciwości, asertywności, siły i wewnętrznej motywacji pracowników.

  Samo szkolenie jest dobre. Uczy nowych narzędzi, umiejętności, porusza postawy uczestników, wnosi świeże spojrzenie. Tak przynajmniej powinno być. Praktyczne rozwiązania do zastosowania i natychmiastowego wdrożenia w życie.

  w 90% uczestnicy nie wdrażają w życie poznanych umiejętności. a potem firma wydała pieniądze i jest rozczarowana, że szkolenie niewiele zmieniło w organizacji.

  Dlatego promuję i pracuję wraz z zespołem ekspertów   w oparciu o rozwiązania projektowe, nakierowane na konkretne mierzalne rezultaty

  JAKI TWÓJ PROBLEM MA ZOSTAĆ ROZWIĄZANY  poprzez szkolenia

  Handlowe / dział sprzedaży

  1. Kluczowe  i HASŁO TWOICH HANDLOWCÓW-  Musimy dawać RABATY ,  bo konkurencja duża, A Tobie spadaj marże , mimo wzrostu obrotów.
  2. Klienci kupują mniej niż by to wynikało z inwestycji sił i środków. Dużo czasu spędzonego na rozmowach i ofertowaniu nie przekłada się na realizację sprzedaży.
  3.  Handlowcom i ich przełożonym spada motywacja do działania, nie realizują wyznaczonych celów.
  4. Handlowcy nie realizują założonych marż, wikłają się w problemy z płatnościami u klientów, nie realizują planów.
  5. Istnieje dużo problemów w kontakcie z klientami ( roszczeniowi klienci, trudni), które niepotrzebnie utrudniają i obniżają efektywność działań.
  6. Brakuje odpowiednich kandydatów do pracy.
  7. Masz wrażenie, że potencjał i relacje z klientami nie są wykorzystywane w odpowiedni sposób, co powoduje zaniżanie cen, niższe marże pomimo większego nakładu pracy i wzrostu obrotów.

  Motywacja zarządzanie zespołami

  1. Stajesz w obliczu przeprowadzenia zmian i spotykasz się z oporem i trudnościami w działaniu, cichym sabotażem, wracaniem do starego, spowalnianiem procesu?
  2. Pracownicy nie wykorzystują całego swojego potencjału, wiesz, że można by więcej i efektywniej, ale tak się nie dzieje.
  3. Kierownicy, dyrektorzy nie do końca  efektywnie motywują swoje zespoły.
  4. Systemy płacowe i motywacyjne zdają się być mało efektywne, nie przynoszą wcale  wysokiego zaangażowania.
  5. Czasem masz wrażenie, ze jedyna osobą prawdziwie zaangażowaną w sprawy firmy i jej wyników jesteś Ty, co powoduje wieczne „ gonitwy motywacyjne”, z których nie ma długofalowych efektów.

  Relacje wewnątrz organizacji

  1. Komunikacja między działami kuleje, co powoduje konflikty, rozproszenie odpowiedzialności i spadek zaangażowania w cele firmy, a wzrost zaangażowania we wzajemne przepychanki.
  2. Działy między sobą raczej rywalizują, kto ważniejszy, nie widać wspólnego celu.

   PRZYKŁADOWE TEMATY SZKOLEŃ. 

  1. Jak Efektywnie I Uczciwie Uzyskiwać  Wysokie Ceny. Dlaczego Techniki Cenowe To Za Mało? Kluczem- Zbudowanie Wewnętrznej Wartości Siebie, Które Przełoży Się Na Wyniki Handlowe.
  2. Zdemaskuj Grę W Sprzedaży, Czyli Jak Budować Długofalową Sprzedaż W Zaufaniu, Uczciwości Nastawieniu Na Wyniki I Efekty Biznesowe.
  3. Jak Odbudować Utracone Kontakty I Relacje Z Klientami. ( Polecam w połączeniu z ustawieniami Systemowymi, jeżeli istnieje takie życzenie ze strony firmy) . 
  4. 17 Poziomów Świadomości Twoje Organizacji- Czyli, Jak Wznosić Się Na Wyżyny Wyników Poprzez Klarowną Świadomość, tak aby działać i osiągać  ponadprzeciętne wyniki bazując na najlepszej motywacji i energii wszystkich pracowników. 
  5. Ustawienia Systemowe W Organizacji Czyli Co Naprawdę Kryje Się Za Trudnymi Sytuacjami, Konfliktami, I Jak To Rozwiązać Na Poziomach : Duchowym, Kompetencji, Celów, Zachowań, Decyzji.
  6. Spójny Menedżer- Czyli Jak Motywować I Budować Zespół W Oparciu O Cele Biznesowe  I Własną Postawę, Realne Wartości( Inaczej Się Nie Daje) 🙂 .
  7. Dlaczego I Jak  TWOJA ( Szefa, Prezesa, Właściciela) Wewnętrzna Spójność, Samoświadomość, I Klarowność Wpływa Na Efektywność Pracy Zespołu I Twarde, Mierzalne WYNIKI.
  8. Szukaj Talentów. Jak Znaleźć Najlepszych Ludzi I Ich Utrzymać?
  9. Zarządzanie Zmianą. Dlaczego Trwa Dłużej I Oporniej Niż Zakładasz, I Co  Z Tym Zrobić.
  10. Trener Wewnętrzny Jak Wzbudzić I Utrzymać Potencjał W Organizacji.

   

  Skontaktuj się ze mną!

  10 + 14 =