DLACZEGO GODZISZ SIĘ NA MNIEJ..? 

 

W jakich obszarach swojego życia godzisz się na mniej?

Na mniej szacunku.

Na mniej radości.

Na mniej miłości. 

Na mniej pieniędzy. 

Na mniej szczęścia. 

Na mniej prawdy. 

Na mniej spokoju. 

Na czego mniej Ty się godzisz  w życiu?

Na mniej satysfakcji, radości, szacunku, pieniędzy, uznania Twoje pracy, szacunku do Ciebie jako kobiety, mężczyzny, pracownika, szefa?

Jak wygląda to mniej w Twoim życiu?

Czy jest to praca, której nie lubisz, ale godzisz się, bo daje Ci przetrwać?

  • Czy jest to związek, w którym walczysz o chwile uwagi, wyszarpujesz szacunek, czas, wysłuchanie Ciebie?
  • Czy jest znajomość, która podtrzymywana jest głównie na Twojej energii? Bo kiedy Ty nie podtrzymujesz relacji, wszystko zamiera?
  • Czy jest to relacja z klientem, w której godzisz się na gorsze warunki, niż pierwotnie ustalone? Albo pozwalasz przekraczać i nadużywać swój czas i zaangażowanie?
  • Czy jest to Twoje samoograniczanie się i odmawianie sobie rzeczy lepszego gatunku, wydania pieniędzy najpierw na siebie?

Czym jeszcze jest to GODZENIE SIĘ NA MNIEJ W SOBIE?

Jakimi wymówkami posługujesz się, godząc się na mniej w swoim życiu?

Jak cenę płacisz, kiedy godzisz się na mniej w sobie?

 

Taka historia niedawnej sesji- KIEDY GODZISZ  SIĘ NA MNIEJ (imię, czas, wiek, nieco zmienione). Opis za zgodą uczestniczki.

Elwira, lat 44.

Ma swoja firmę. Ale nie idzie jej. To znaczy, idzie, sprzedaje swoje usługi tanio. Klienci nie dość, że opóźniają się za zapłatą, to jeszcze mają roszczenia.

W życiu prywatnym. Też chaos. Mężczyzna, z którym jest w związku, jest  w trakcie rozwodu. Właściwie ciągle zajęty jest walką z obecna jeszcze żoną. Tam kieruje całą swą energię złości, walki. A Elwira, jak mi mówi, swoją energie oddaje jemu. Poznali się już po jego decyzji o rozwodzie.

*************************************************

– Nie mam już siły. Już nawet wkurzona nie jestem. Bezradna raczej-mówi Elwira przy spotkaniu. Tylko mi nie mów o żadnych technikach asertywności. Znam, byłam na szkoleniach. I co z tego? Jak w sobie blokadę czuję, to technika niewiele mi pomoże.

– Nie będę mówić o technikach- odpowiadam.  Za to, zanim zrobimy ustawienie, zadam Ci jedno pytanie. I poczekamy tyle czasu, aż odpowiesz sobie na nie.

– Dobrze. Pytaj.

– Pytanie jest takie: Jaką masz korzyść, z tego, że godzisz się na mniej w życiu?  Potraktuj to pytanie serio. Jakie masz korzyści z tego, że się zaprosiłaś do takich sytuacji?

…CISZA, złość w oczach Elwiry, zmieszanie, zaprzeczenie, że pytanie nie ma sensu, bo tu nie ma żadnych korzyści. I do niczego się sama nie zapraszała. Tak wyszło. Takie okoliczności.

Ja- cisza i uparcie czekam.

Mija 5 minut. To długo.

– „Korzyści”, jakie z tego mam:

– bo myślałam, że jak klientom będę dawać więcej od siebie, to oni mnie zaakceptują i będą kupować więcej. Że jak zapłacą tanio, to będą lojalni. 

– I co- jest tak? – pytam.

– Nie, jest odwrotnie. Nie płacą, roszczą sobie.

– A w związku z Marcinem myślałam, że jak będę cierpliwa i wyrozumiała, i będę go wspierać, to on mnie doceni, jak dobrą kobietą jestem. Akceptacji chciałam. A on, cały żyje tamtym rozwodem, tamtymi sprawami. Nie ma czasu, ani ochoty na wspólny wyjazd, nie wie nawet co u mnie, zamyka się.  A jak rozmawiamy, to tylko o jego problemach z byłą żoną. O moich sprawach wcale.

– Co jest tutaj wspólnym mianownikiem tych sytuacji? – pytam.

– No, że chcę, aby mnie akceptowano. Że daję tyle z siebie, a niewiele w zamian dostaję. Że godzę się na jakieś ochłapy.

– I jak się z tym masz? Co czujesz? – pytam.

– Dużo. Smutek, apatię. Złość, nienawiść do nich. I bezsilność. I strach, co będzie, jak postawię granice. Co wtedy? Stracę klientów, on odejdzie…?  

– Wystarczy. Mam taką propozycję ustawienia. Ustawimy się z takim zdaniem – GODZĘ SIĘ NA MNIEJ.

Ja będę reprezentować to zdanie, a ty powiedz, jak się czujesz.

Na tym polegają ustawienia.  

Elwira stoi naprzeciwko. Oddycha  powoli. W ciszy.

– Co czujesz? – pytam.

– Pogardę do siebie czuję teraz, najbardziej. Złość na siebie, że jestem taka naiwna, łatwowierna, służalcza.   Zawsze mnie denerwowali tacy ludzie. Mama była taka nadskakująca wszystkim. Zawsze na końcu.  Cicho. Gardziłam tym. Irytowała mnie. 

– Ok-mówię. Postój z tym chwilę.  Na ile czujesz, że też jesteś naiwna, służalcza, łatwowierna?

– Teraz, …, teraz na 100%.  Chcę się tego pozbyć- płacze Elwira.

– Zanim się pozbędziesz, to popatrz na to. To Ty. I uznaj w sobie te kawałki naiwnej, łatwowiernej, służalczej. Nic więcej. Uznaj swoje cienie, których się wypierałaś.

 5 minut w ciszy. Płacz.

– Jak teraz się czujesz, kiedy swoje cienie ujrzałaś?

– Wiesz, jakoś pewniej, mocniej, bardziej osadzona w sobie.  Będziemy teraz się ich pozbywać? Jakieś techniki?

– A po co pozbywać? Wszak masz się mocniej, kiedy je uznałaś w sobie.

Popracujemy z nowymi, dobrymi wzorcami, aby wspierały Cię. A swoje cienie- uznaj najpierw. To czyni Cię pełną i prawdziwą.

Każdy cień ma swoja jasną stronę.

Np. naiwność- to w świetle może być ufność, otwartość, kreatywność, patrzenie świeżym spojrzeniem, odpuszczanie, wybaczanie.

Bo wiesz, żeby stawiać granice komuś asertywnie, to najpierw musimy uznać siebie w pełni, z całym blaskiem i cieniem. Zgodzić się na siebie. W PEŁNI potem to „ja” szanować. I tak ustanowić granice- od siebie, dla siebie, tylko i zawsze. i WTEDY PRZESTANIEMY GODZIĆ SIĘ NA MNIEJ.  

Niektórzy odpadną wtedy od Ciebie, niektórzy zmienia swój stosunek do Ciebie. Ale Ty jesteś najważniejsza. I tylko na tak wersję siebie się zgadzaj.

 

Napisz do mnie- jeśli cchesz przestać godzić się na mniej

12 + 3 =

Jak finansowy ” dupościsk” w Twoim rodzie, wpływa na Ciebie i Twój dobrostan, cz. 1 cyklu o wzorcach finansowych

Jak " dupościsk"  finansowy w rodzie  wpływa na Twój dobrostan, pieniądze, biznes i powodzenie Pieniądze to energia życia, przepływu, wdzięczności, manifestacja dobrostanu, stania w swej mocy, miłości. To manifestacja zdrowego dawania i brania. Brania i przyjmowania. Pieniądze to źródło zła, konfliktów międzyludzkich, trudności, zwierciadło...

Zdrada – przyczyna czy skutek …

Zdrada. Przyczyna czy skutek rozpadu związku ? Zdrada to REZULTAT. To sygnał - ta relacja jest martwa. I to jej widoczny efekt. To widoczny i jaskrawy dowód, że nie ma miłości, nie ma życia w tej relacji. A być może nigdy nie było. Zdrada to finał, REZULTAT, nieważne z czyjej strony. I niekoniecznie chodzi o zdradę fizyczną. Mam też na myśli...

Dajesz za dużo, a czy umiesz przyjąć?

DAJESZ ZA DUŻO, CZY UMIESZ PRZYJĄĆ? Nie wiem, czy wiesz, że dawanie za dużo od siebie - odstrasza i osłabia obdarowanego. Szczególnie mężczyznę. Naturalny ruch to: NAJPIERW JAKO KOBIETA PRZYJMUJESZ, ŻEBY DAĆ, PRZYJMUJESZ- DAJESZ. Kiedy za dużo dajesz, z siebie, swoim kosztem, wtedy wchodzisz w rolę matki, ratowniczki, terapeutki. Wtedy jesteś...

Strefa komfortu? Naprawdę?

Strefa Komfortu?- Naprawdę? Pewnie znasz to powiedzenie, że aby coś zmienić trzeba wyjść poza strefę komfortu. I tak powtarzamy tę frazę, moim zdaniem, często bezmyślnie. Tak – bezmyślnie. Zastanów się. Jakim naprawdę komfortem jest dla Ciebie tkwienie w pracy, której nie lubisz, ale jesteś z obawy, że nie znajdziesz lepszej?  Albo, że nie...

Jak tracisz siłę przez alimenty- historia Anety

Jak tracisz siłę przez alimenty- historia Anety  PRAKTYCZNE ĆWICZENIE/ MEDYTACJA WZMACNIAJĄCE DOBRE RELACJE Z PIENIĘDZMI , PONIŻEJ  W TEKŚCIE, NA RÓŻOWO:) Jak to jest kiedy dostajesz pieniądze w postaci alimentów - czy Cię wzmacniają, - czy Cię osłabiają? Co zrobić, kiedy nie wiesz dokąd iść zawodowo? Co robi wdzięczność za otrzymane alimenty,...

Co robić po sesji ustawień systemowych

Co robić po sesji ustawień systemowych ? To pytanie, jakie  zadaje każda osoba, z którą pracuję w sesjach ustawień systemowych/ duszy, lub sesjach 3U(Ujrzyj , Uszanuj, Uwolnij).   Po pierwsze : Pozwól duszy  i polu informacji działać. Najpierw dusza, potem działanie. Nie działaj nadmiernie. Odpuść analizy, co i jak, dlaczego. Zaufaj, że się...

To bardzo niebezpieczne grać bezpiecznie

TO BARDZO NIEBEZPIECZNE GRAĆ BEZPIECZNIE     Tym razem mężczyzna.  Marcin, dajmy na to.  W koncernie.  Wysokie stanowisko. Od lat kilkunastu. Firma „powszechnie znana”. - Dostałem polecenie do Ciebie od znajomej. Była kiedyś. Mówi, że jesteś „magicznie bezwzględnie docierająca do duszy”.   O, ciekawe określenie 😊. Miło mi. Nawet nagłówek z...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Umów się na 15 minut konsultacji

3 + 6 =

Jak empatią zabić mężczyznę.

JAK EMAPTIĄ ZABIĆ MĘŻCZYZNĘ? ANETA.  MISTRZYNI ROZUMIENIA I CZEKANIA, AŻ DRUGA STRONA ZROZUMIE. RATOWNICZKA WRĘCZ. Jak poprzez empatię osłabiasz  mężczyzn? Dlaczego nie warto za wiele rozumieć i wczuwać się w położenie drugiej strony? Poczytaj do końca, bo jest bardzo inaczej niż myślisz. Empatia, czyli rozumienie położenia, spraw, punktu...

Zdrada – przyczyna czy skutek …

Zdrada. Przyczyna czy skutek rozpadu związku ? Zdrada to REZULTAT. To sygnał - ta relacja jest martwa. I to jej widoczny efekt. To widoczny i jaskrawy dowód, że nie ma miłości, nie ma życia w tej relacji. A być może nigdy nie było. Zdrada to finał, REZULTAT, nieważne z czyjej strony. I niekoniecznie chodzi o zdradę fizyczną. Mam też na myśli...

Co robić po sesji ustawień systemowych

Co robić po sesji ustawień systemowych ? To pytanie, jakie  zadaje każda osoba, z którą pracuję w sesjach ustawień systemowych/ duszy, lub sesjach 3U(Ujrzyj , Uszanuj, Uwolnij).   Po pierwsze : Pozwól duszy  i polu informacji działać. Najpierw dusza, potem działanie. Nie działaj nadmiernie. Odpuść analizy, co i jak, dlaczego. Zaufaj, że się...

W Szacunku do Was Mężczyźni

  W Szacunku do Was MężczyźniCzy warto najpierw dać szacunek mężczyznom, czy go oczekiwać?Co zyskasz , jako kobieta szanując energię męską?Co da Ci mężczyzna, kiedy jest szanowany?Co druga. Albo i częściej. Co druga kobieta, z którą pracuję (wliczając w to kiedyś mnie) ma z tym problem.Mogę się narazić.Jak to? !Niech oni nas najpierw...

Jak Kobieta pomaga To Gardzi Mężczyzną

  Jak pomagasz kobieto, to gardzisz mężczyzną  Ćwiczenie praktyczne na końcu artykułu  Dlaczego, jako kobieta, pomagając  mężczyźnie okazujesz mu pogardę? Jaką cenę za to płacisz jako kobieta? Jak to możesz zmienić? Irmina. Lat 44. Przyjechała  aż  Krakowa. Chciało jej się. Namiary dostała od znajomej, która czyta moje wpisy. O Boże, dzięki....

Przed czym uciekałam ja, przed czym uciekasz ty?

W poprzednim artykule (TUTAJ) obiecałam, że  napiszę, przed czym to uciekałam przez ostatnie 20 lat, a może i dłużej. Jak do tego doszłam, i co  zmieniło się w moim życiu? Czy Ty też możesz coś odkryć i zmienić jakość swojego życia? Te kilka pytań powyżej- może Cię zaintrygowały, może zaciekawiły, a może są też Twoimi pytaniami. Jeżeli tak- to...

Jaką maskę nosisz i co za nią ukrywasz?

Jaką maskę nosisz i co za nią ukrywasz? Ewelina-mistrzyni fasady i zimnych partnerów Lat 40. Prowadzi biuro rachunkowe w średnim mieście. Rozwiedziona, wychowuje nastoletnią córkę. Ojciec córki za granicą. Cudna, rzeczowa, kobieca, pełna wdzięku, inteligenta, uśmiechnięta. Cud, po prostu. Taki rys. Tym razem spotkanie, sesja indywidualna. Wchodzi...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *